Złoty błąd mówi, że rok 2021 będzie wielkim rokiem dla Bitcoin

Złoty błąd mówi, że rok 2021 będzie wielkim rokiem dla Bitcoin i Ethereum.

Uważa on, że rosnące przyjęcie Bitcoina spowoduje wzrost w przyszłym roku, a DeFi będzie miało podobny wpływ na Ethereum.

Według Franka Holmesa, prezesa amerykańskiej firmy U.S. Global Advisors, rok 2021 zapowiada się bardzo dobrze nie tylko dla złota, ale także dla kryptokur walut.

W poniedziałkowym wywiadzie z Kitco News, Holmes powiedział, że oczekuje, iż aktywa cyfrowe takie jak Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH) będą Bitcoin Gemini się prezentować wyjątkowo dobrze obok złota. Uważa on, że te cyfrowe aktywa cieszą się większą popularnością ze względu na ich podstawowe czynniki wartości.

Jeśli chodzi o Bitcoin, Holmes uważa, że więcej osób korzysta z zasobów cyfrowych w ramach kontynuacji wieloletniego trendu:

„Liczba portfeli, ludzi, którzy przyjmują Bitcoin, rośnie od trzech lat“. Niezły stały wzrost.“

Chociaż wiele osób w branży kryptograficznej porównuje Bitcoin do złota, Holmes powiedział, że BTC nie jest napędzana przez te same makro-napędy co kruszec. Paliwo rakietowe Bitcoin’a pochodzi raczej z tego majowego deflacyjnego wydarzenia.

Wyjaśnił:

„Jeśli jutro, jeśli wszystkie kopalnie złota na świecie powiedzą, że ograniczymy dostawy o 50%, mogę cię zapewnić, że złoto będzie warte 10.000 dolarów.“

„To jest funkcja podaży i popytu“, podsumował Holmes

Po zmniejszeniu się o połowę w maju, liczba nowo wydobytych BTC wchodzących na rynek spadła do około 900 dziennie – a podaż ta została szybko wchłonięta przez instytucje i mega-korporacje.

W międzyczasie firma Ethereum nadal korzysta z najnowszych osiągnięć w dziedzinie zdecentralizowanego finansowania, czyli DeFi. Pod względem całkowitej wartości, ekosystem DeFi jest wart ponad 14,6 mld dolarów. Ethereum jest fundamentem dla wielu z tych działań. Kapitalizacja rynkowa monet DeFi wynosi obecnie 18,2 miliarda dolarów, według CoinMarketCap.

Jeśli chodzi o złoto, Holmes spodziewa się „dwustandardowego odchylenia“ dla cennego towaru – ruchu, który może spowodować wzrost cen o 400-800 dolarów w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

„To zajęłoby nam od 2.200 dolarów do 2.600 dolarów“, powiedział.

Kontrakty terminowe na złoto wybuchły w poniedziałek, wznosząc się od 26,40$ do 1866,40$ za uncję troy na wydziale Comex nowojorskiej giełdy Mercantile Exchange.